چهاردهمین جلسه ستاد توسعه خاوران با عنوان هم افزایی مثبت بین کمیته ها

چهاردهمین جلسه ستاد توسعه خاوران با عنوان هم افزایی مثبت بین کمیته ها

در چهاردهمین جلسه ستاد توسعه خاوران از سوی استاندار عنوان شد:
امیدواری به توسعه استان با هم افزایی مثبت بین کمیته ها ی ستاد و دستگاه های اجرایی
استاندارخراسان جنوبی گفت: با هم افزایی مثبتب ین کمیته ها و دستگاه های مرتبط با بحث های اقتصادی و توسعه ای در ستاد توسعه خاوران، می توان به توسعه همه جانبه ،پایدار ، و متوازن استان خوش بین بود.به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ حمید ملانوری با بیان این مطلب در ستاد توسعه خاوران، حضور بخش خصوصی را مایه روشنایی جلسات ستاد توسعه خاوران عنوان کرد و خاطرنشان نمود: تلاش ما بر این است که در قالب این نشست ها، فرش قرمز واقعی را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی پهن کنیم تا آنهابتوانند بهتر فعالیت نمایند.
وی اظهار داشت: همانطور که در اهداف و دستورالعمل های ستاد توسعه خاوران آمده، پایه و اساس کار در این ستاد بر مبنای تولیدات علمی است تا ما بتوانیم با سرعت بیشتر و هزینه کمتر به نتایج مثبتی برسیم. رئیس ستاد توسعه خاوران خاطر نشان کرد: در راستای پرداختن به ایده های دانش آموزی وبرای آنکه بتوانیم نسل جوان امروزی را به مدیران و انسان هایی خلاق ،دارای اعتماد به نفس و خود باور تبدیل کنیم تا آنها بتوانند منابع استان و دانش و اطلاعات خود را فعال کنند، امروز بخشی از ایده های دانش آموزان در قالب نمایشگاهی از اقدامات و اختراعات دانش آموزی در حاشیه ستاد توسعه خاوران، بر پا شد.

ملانوری ادامه داد: بر اساس مصوبه این جلسه، مقرر شد از میان ایده های ارائه شده، دو ایده آمپول بدون درد و پمپ آب کولرهای آبی که هزینه ها و مصرف برق را کاهش می دهد، جهت حمایت و بهره برداری در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرار گیرد. وی در خصوص موارد مطرح شده توسط جهاد دانشگاهی استان نیز گفت: محصولاتی که دانش آنها برای ایجاد واحد تولیدی آماده شده به دبیرخانه ستاد ارائه شوند تا در کمیته ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

ایشان افزودند ؛ ما می توانیم با اطلاع رسانی درخصوص این محصولات، نسبت به جذب سرمایه گذار در راستای بهره برداری از آنها اقدام نماییم. استاندار تصریح نمود:برای طرح ایجاد واحدهای تولیدی مشاغل خانگی بر پایه محصولات استراتژیک استان نیز لازم است در مرحله اول با کمک فرمانداران ، بخشداران، دهیاران، شهرداری ها و دستگاه های متولی مثل جهاد کشاورزی اطلاعات مطالعاتی در این خصوص نهایی گردد. ملانوری شروع طرح کشت علوفه هیدرو پونیک را انقلابی بزرگ در استان خواند و گفت: با عنایت به این که خراسان جنوبی، یکی از کم بارش ترین استان های کشور محسوب می شود، باید بخش خصوصی باحمایت های جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه ها بتوانند به موضوع کشت علوفه هیدروپونیک ورود جدی تری داشته باشند.
وی ادامه داد: ما باید بتوانیم در آینده ای نزدیک در باب تأمین علوفه، با فرمول غنی سازی خاص بامصرف آب کم، مطابق با مفاد سند سازگاری با سند کم آبی، هزینه های تولید نهاده را تا ۵۰ درصد کاهش دهیم و با تأمین نهاده های دامی به صنعت دامپروری استان کمک کنیم.

استاندار ادامه داد: یکی از محورهای اصلی اقتصادی استان، بخش کشاورزیو دامداری است که آب بر نیز می باشند، از طرفی نیاز اصلی صنعت دامداری استان، تأمین نهاده های دامی است لذا کشت علوفه هیدروپونیک می تواند به تولید کم آب بر کمک کرده، نیاز دامداران را برطرف نماید و درمجموع به یکی از مهمترین بخش های اقتصادی و اشتغالزای استانکمک کند. ملانوری در پایان گفت: در ستاد توسعه خاوران تأکید بر این است که بر اساس تفاهم نامه های صورت گرفته در زمینه بهره برداری از ظرفیت های معدنی استان بتوانیم با فرآوری محصولات معدنی زمینه اشتغالزایی و ارزش افزوده بیشتر را ایجاد نماییم.

«در پایان جلسه تفاهم نامه مربوطه به سرمایه گذاری راه اندازی واحد یکصد هزارتنی کنسانتره سنگ آهن در شهرستان زیرکوه و ایجاد گلخانه هیدروپونیک جو و فرآوری غنی سازی خوراک دام در شهرستان خوسف فی مابین استاندار محترم و سرمایه گذاران بخش خصوصی منعقد و مبادله گردید .»

اشتراک گذاری خبر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code